Divadelní aktuality Zlaté edice

Podivný případ se psem premiéroval v Divadle Kalich

Podivný případ se psem premiéroval v Divadle Kalich

13.5. 2015  -  12.5. 2015 na pražskou divadelní scénu vstoupil velký hit současných světových jevišť s názvem Podivný případ se psem. Hlavní hrdina tohoto knižního bestselleru Marka Haddona i cenami ověnčené dramatizace z pera uznávaného dramatika Simona Stephense je mladý Christopher. Matematický génius, ale také autista, který příliš nerozumí okolnímu světu ani lidem, nerad opouští svůj byt a nesnáší, když se ho někdo dotýká. Během zdánlivě nevinného vyšetřování detektivního případu ze sousedství rozkryje docela jinou záhadu – která mu zásadně promluví do života.
Románu se prodalo přes 2 miliony výtisků, byl zvolen knihou roku 2003 v rámci prestižní Whitbreadovy ceny, jeho dramatizovaná verze se stala divadelní senzací v londýnském West Endu, kde získala 7 Cen Laurence Oliviera včetně trofeje pro nejlepší hru roku, i na newyorské Broadwayi.
První pražské nastudování Podivného případu se psem v Divadle Kalich jistě vzbuzuje očekávání už jen díky jménům v tvůrčím týmu. Režíroval respektovaný tandem SKUTR (Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský), který proslul svou osobitou, nápaditou divadelní poetikou. Hlavní role je výjimečnou hereckou výzvou pro nepřehlédnutelný mladý talent Jana Cinu, také v ostatních rolích se objevují uznávaní herci: Simona Babčáková, Hana Vagnerová, Marek Daniel, Zuzana Stavná a Petr Vančura.

Toto představení bude možné navštívit se Zlatou Edicí 2015/2016, která se dostane do distribuce začátkem září 2015.

Hrají:
Christopher ….. Jan Cina
Siobhan ….. Hana Vagnerová
Ed ….. Marek Daniel
Judy ….. Simona Babčáková
ostatní ženské role ….. Zuzana Stavná
ostatní mužské role ….. Petr Vančura  

Kam dál?