Atlantida (Muzikál Divadlo Kalich)

Atlantida

Hity Mira Žbirky v muzikálu

 

A T L A N T I D A

Hudba a texty písní: Miro Žbirka

producent: Michal Kocourek

režie a choreografie: Ján Ďurovčík

texty písní: Kamil Peteraj

libreto: Ján Ďurovčík a Peter Pavlac

scéna: Martin Černý

 kostýmy: Zuzana Straková

 hudební aranžmá: Lubomír Dolný

premiéra v Divadle Kalich 10. září 2015

předprodej vstupenek otevřen


v hlavních rolích hrají: Jan Kříž, Tomáš Savka, Michaela Doubravová, Markéta Procházková, Alžbeta Bartošová, Roman Tomeš, Tomáš Löbl, Petr Novotný, Oldřich Smysl, Marie Blahynková, Věra Vodičková ad.

Tajemství bájného kontinentu Atlantidy nepřestává lidstvo vzrušovat už od starověku. Atlantida je nejspíš jenom legenda, sen,  jehož obrysy rozmazal čas, ale má-li naše civilizace přežít, potřebuje sny, potřebuje ideály, potřebuje pocit, že ještě má smysl o se něco snažit.

„V tej hĺbke je niečo z nás…“

(z textu Kamila Peteraje k písni Atlantida)

Tvůrci mimořádně úspěšného muzikálu Osmý světadíl přicházejí s dalším výjimečným hitmuzikálem Atlantida s nejznámějšími písněmi Mira Žbirky. Písničky jednoho z největších hitmakerů československé pop music doprovázejí tajemný napínavý příběh skupiny mladých lidí na cestě za dobrodružstvím, která vždy bývá také cestou k poznání sebe sama. Ve skrytu duše se každý z účastníků výpravy vydává hledat něco jiného, postupně se pak místo bájné civilizace odkrývají jejich pečlivě střežená tajemství…

Muzikál Atlantida nabízí vedle hitů Mira Žbirky a strhujícího děje velkou, energií nabitou podívanou, kterou jsou inscenace režiséra a choreografa Jána Ďurovčíka pověstné. Autory libreta jsou Ján Ďurovčík a oceňovaný slovenský dramatik Peter Pavlac. Už nástin příběhu prozrazuje, že Atlantida vyžaduje velmi neotřelé scénografické řešení. Herecký tým je opět sestavený z největších muzikálových talentů, za nimiž diváci na muzikály Divadla Kalich tak rádi chodí. 


Články a aktuality k představení:

http://www.zlata-edice.cz/aktuality/muzikal_atlantida__konkurzy_na_hlavni_role/? 
http://www.zlata-edice.cz/aktuality/tiskovka_k_pripravovanemu_muzikalu_atlantida__fotoreportaz/?  
Zobrazit všechna představení divadla Kalich